İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARIİADE ŞARTLARI

Bestello.com'dan gerçekleşen alışverişlerinizde iade ve değişim talepleriniz bestello.com üzerinden gerçekleşmektedir. Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. bestello.com'dan ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda maalesef ürün iadesi kabul edilmemektedir.


İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ


1. İADE EDİLECEK ÜRÜN


2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI


1. İADE EDİLECEK ÜRÜN


 • a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • b- İade edilecek ürünün, 15 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 • 2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI


 • a- İade işlemi için FATURA' nın aslının gönderilmesi gerekmektedir.
 • b- İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası kesilmesi gerekmektedir.

 • DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA


  ​*Bestello.com'da tipografik/yazım hatalarından, sistemsel hatalardan doğabilecek sorunlardan BESTELLO sorumlu tutulamaz.


  *Bestello.com / BESTELLO önceden bildirmeksizin kampanya ve indirimleri sona erdirme, fiyat değişikliği uygulama hakkını saklı tutar.


  İade etmek istediğiniz ürün / ürünler kullanılmamış olması şartıyla anlaşmalı olduğumuz Aras veya YURTİÇİ kargo ile gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.


  İade departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınarak ortalama 7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler birkaç gün içerisinde hesaba yansımaktadır. Taksitli alışverişlerde, İade tutarın tamamı tarafımızdan iade edilmektedir.Taksitlendirme işlemi ve her ay artı bakiye olarak iade tutarının, taksitli şekilde hesabınıza yansıtılması bankanızla alakalıdır.Bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.


  İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ


  İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz ARAS ve YURT İÇİ kargo firmaları tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.


  Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;


 • - İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • - Ürünün orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: ayakkabı kutusu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


 • DEĞİŞİM ŞARTLARI


  Sitemizden satın aldığınız ürünlerle ilgili 15 gün içerisinde değişim talep edebilirsiniz.


  Satın aldığınız ürünü faturasıyla birlikte iade ederek, değişim talep ettiğiniz ürünü, yeni bir sipariş oluşturarak kolayca talep edebilirsiniz.


  DEĞİŞİM İÇİN İSTEDİKLERİMİZ


  1. DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜN


  2. DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜNÜN FATURASI


  *İade ettiğiniz ürün için İADE ŞARTLARI’nda belirtilen hususlar geçerlidir.


  SATIŞ SONRASI DESTEK


  Sorun yaşadığınız ürünü; İçerisinde yaşadığınız sıkıntıyı ve talebinizi anlatan dilekçe ile birlikte;


  “MB Mağazacılık A.Ş. / Sanal Mağaza Sanayi Mah. Sancak Sokak Sancak İş Hanı No:32-34/1 Güngören / İstanbul” adresine göndermeniz durumunda satış sonrası destek ekibi tarafından ürününüz incelenerek , inceleme sonucunda tarafınıza bilgi verilecektir. Kullanılmış ürünlerle ilgili ürünü bize gönderirken kargo ücreti size ait olmaktadır. Ürün inceleme süresi ortalama 20 iş günüdür. Ürününüz incelenirken; talebinize istinaden mümkünse tadilatı yada üretimle alakalı bir sorun tespit edilmesi halinde ürünün değişimi yada ücret iadesi gerçekleştirilmektedir.